Zoradiť
Veľkosť
Farba
Cena
Výrobcovia
Funkcia
Etiketa výrobku
Produkty: 803
Zobraziť ID verzie

Pánske outdoorové bundy - odolné a stabilné oblečenie

Pánske outdoorové bundy sú navrhnuté tak, aby pánov chránili pred nepriaznivým počasím pri vykonávaní rôznych vonkajších aktivít. Pokiaľ teda vykonávate vonkajšie aktivity, ako napríklad horolezectvo, turistiku, bežkovanie alebo rôzne zimné športy, potom by pánska outdoorová bunda nemala chýbať vo vašom šatníku. Ide o odolné a stabilné oblečenie, ktoré je vyrobené zo špeciálnych materiálov. Vybrať si môžete rôzne druhy outdoorových búnd. Najčastejšie sa však môžete stretnúť s hardshellovou bundou a softshellovou bundou. Aký je medzi nimi rozdiel? Hardshellové outdoorové bundy sú prevažne vyrobené z polyesterového materiálu, ktorý je vodotesný a odolný proti vetru. Tento typ bundy vás preto ochráni aj pred dažďom a vetrom. Softshellové outdoorové bundy sú naopak vyrobené z elastického a priedušného materiálu, vďaka čomu sú také flexibilné a pohodlné. Tieto bundy sú síce tenšie a ľahšie, avšak stále ponúkajú dostatočnú ochranu pred vetrom a dažďom.

Zimné outdoorové bundy - ochrana pred premenlivým počasím

Počas zimných mesiacov však odporúčame zvoliť zimné outdoorové bundy, ktoré vás ochránia nielen pred chladom, mrazom, ale aj snehom a dažďom. Zvoliť môžete napríklad 3-vrstvovú membránovú bundu, ktorá má až tri vrstvy materiálu. Vnútorná vrstva perfektne odvádza vlhkosť od tela, stredná chráni pred vodou a vetrom a vonkajšia zas chráni samotnú bundu pred opotrebovaním. Tento typ bundy ponúka tú najvyššiu úroveň ochrany, a preto patri do kategórie zimné outdoorové bundy vhodné aj do extrémnych podmienok. Zimné outdoorové bundy by však mali mať dostatočnú izoláciu, aby udržiavali teplo. Mali by byť nepriepustné vetru, dostatočne odolné vode, avšak stále priedušné, aby sa vlhkosť z tela odvádzala. Najvhodnejšie je zvoliť outdoorovú bundu z Gore-Tex, ktorá patri medzi tie najkvalitnejšie. Veľkou výhodou je, ak majú zimné outdoorové bundy kapucňu a dostatočný počet vreciek.

Termoaktívna outdoorová bunda - vetranie v prípade prehriatia

Aj pri vykonávaní akéhokoľvek pohybu v exteriéri počas nepriaznivých podmienok sa človek dokáže spotiť. Preto je tou správnou voľbou termoaktívna outdoorová bunda, ktorá je navrhnutá tak, aby udržiavala teplo, no zároveň odvádzala vlhkosť. Termoaktívna outdoorová bunda je opäť vyrobená zo špeciálnych materiálov, no zároveň má v sebe ukryté rôzne prvky, ako napríklad zipsy na uvoľnenie bundy či regulovateľné pásy na bokoch. Tieto prvky zabezpečujú pohodlie, ventiláciu, ale aj ochranu. Výhodou termoaktívnych outdoorových búnd je to, že sú priedušné, rýchloschnúce a ľahké. Vďaka nim budete po celý čas v teple a suchú.

Outdoorové bundy - často kladené otázky:

Outdoorová bunda - čo to znamená?

Tiež si kladiete otázku: „Čo to znamená: outdoorová bunda?“. Outdoorové bundy sú navrhnuté tak, aby pri vykonávaní akéhokoľvek pohybu vonku, chránili človeka pred nepriaznivými podmienkami, najčastejšie pred mrazom, dažďom a vetrom. Majú špeciálne vrstvy, ktoré udržiavajú človeka v teple a suchu.

Akú outdoorovú bundu si vybrať?

Dobrá outdoorová bunda je taká, ktorá vás ochráni čo najviac. Preto je potrebné pri výbere pozerať na kvalitu a materiály. Odporúčame outdoorové bundy z Gore-Tex, ktoré sú odolné, kvalitné, no zároveň veľmi pohodlné. V závislosti od preferencií si môžete vybrať hardshellovú, softshellovú alebo 3-vrstvovú membránovú bundu. Široký výber outdoorových búnd nájdete na e-shope MODIVO.