Produkty: 65
Zobraziť ID verzie

Pánsky blejzer - nadčasový kúsok v každom pánskom šatníku

Každý muž by mal mať vo svojom pánskom šatníku minimálne tri druhy sák. Oblekové sako, športové sako, a ležérne sako. Najformálnejší druh saka je oblekové. Sako a nohavice sú z rovnakého materiálu, väčšinou tmavších farieb. Oblek je kus oblečenia, ktorý si niektorí muži kupujú iba párkrát za život. Prvý oblek si väčšina pánov kupuje na maturitu, druhý na promócie, ďalší na svadbu, no a potom je tu ešte ten univerzálny oblek na každú príležitosť, ktorý si môžete obliecť do práce, do divadla, alebo na svadbu najlepšieho kamaráta. V súčasnosti sú však obleky už omnoho dostupnejšie, ako to bolo kedysi, a taktiež podliehajú módnym trendom. Pokiaľ oblek nosíte do práce, rozhodne vám nebude stačiť iba jeden. Či už je to tak, alebo onak, samotný oblek nikdy nevyjde z módy. Môžete si byť preto viac než istí, že táto investícia nebude nikdy stratová.

Ležérne sako - elegantné riešenie pre stretnutia s priateľmi

Športové a ležérne saká sa vyrábajú v širokej škále svetlejších farieb, častokrát z drsnejších a štruktúrovaných látok. Sú menej formálne, čo z nich robí elegantný kúsok na voľný čas a každodenné nosenie. Skvelo vyzerajú v kombinácií s džínsami, bielym tričkom, i s teniskami. Doplnkami a zvyškom outfitu tak môžete sami určiť mieru elegantnosti daného stylingu. Ležérne saká sú trendom, a preto ich nosí každý moderný muž. Tieto blejzre tmavšej farby dodajú šmrnc nielen outfitu, ale najmä svojmu majiteľovi.

Pánske saká - prvá voľba na obchodné stretnutia

Módne trendy sa neustále vyvíjajú, šatník sa obmieňa, no jeden trend zostáva – obchodné stretnutia sú stále záležitosťou šarmantných mužov v sakách. Pokiaľ vaša práca vyžaduje určitý dresscode, ktorého súčasťou je sako, určite je vhodné mať ich hneď niekoľko. Stavte na rôzne materiály a farby, ktoré vám dovolia vytvárať stále nové a nové kombinácie. Predsa len, sako, i keď v kombinácií s džínsami, vyzerá elegantnejšie ako len samotná košeľa bez neho.

Slim-fit sako - ideálna voľba na zvýraznenie mužskej postavy

Saká sa odjakživa šijú v rôznych strihoch tak, aby si každý muž mohol vybrať strih, ktorý mu sedí a lichotí jeho postave. Populárnym trendom, ktorý v oblasti pánskych sák môžeme pozorovať už niekoľko rokov je vypasovaný strih slim-fit, ktorý nádherne kopíruje mužské krivky, čím nechá vyniknúť aj košeľu, doplnky, a zvolené nohavice. Postavu vyformuje i predĺži. Slim-fit sako a vypasovaná košeľa sú rozhodne kúsky, ktoré budete milovať, a čo viac – ocení ich aj ženské oko!

Pánske saká - často kladené otázky

Ktoré pánske sako sa najlepšie hodí k nohaviciam?

Pri výbere vhodnej kombinácie saka a nohavíc, musíte dávať pozor na niekoľko základných pravidiel. Farba saka a nohavíc na musí úplne zhodovať, alebo musí byť úplne iná. Napríklad modré sako s modrými nohavicami bude vyzerať podobne, ako keby ste si chceli obliecť oblek, no omylom ste si vzali nesprávne nohavice. Kľúčom k elegantnému ležérnemu vzhľadu sú aj textúry. Keď si vyberiete zaujímavo textúrovanú látku, budete pôsobiť o niečo menej formálne. Dbajte aj na to, či má váš outfit pôsobiť elegantne, alebo ležérne. Oba prvky by mali zodpovedať rovnakému štýlu a príležitosti.

Ako si vybrať pánske sako?

Ak máte pochybnosti, stavte na klasiku. Čo sa týka farby, znamená to námornícku modrú, sivú, alebo čiernu. Čo sa týka strihu, ideálne je sako s jednoradovým zapínaním na dva gombíky. Sústreďte sa na to, ako vám sako sedí. Kritická je oblasť ramien – ramenný šev by nemal presahovať koniec vášho ramena. Ak sa pohybujete medzi dvoma veľkosťami, vyberte si menšiu. Prírodné látky zvyknú nosením mierne povoliť.