Menu
O obchode
Pomoc
- Zákaznícke centrum
- Termín a spôsob doručenia
- Spôsob platby
- Vrátenie
- Reklamácie
- Ošetrovanie a údržba
- Veľkosti
Užitočné odkazy
Starostlivosť a údržba
Aby Vám zakúpený tovar slúžil čo najdlhšie
Ďakujeme Vám za nákup! Sme radi, že pokiaľ ide o módu, dôverujete značke Modivo! Pripravili sme pre Vás informácie týkajúce sa údržby a starostlivosti o produkty tak, aby Vám radosť z nákupu vydržala čo najdlhšie.
/PL__Pielegnacja_odziey.jpg)
o oblečenie
Oblečenie
Pre zachovanie farby a tvaru oblečenia je potrebné dodržiavať odporúčania pre údržbu oblečenia, ktoré nájdete na etiketách a štítkoch, ktoré sú súčasťou oblečenia. Pred začatím údržby si podrobne prečítajte informácie, ktoré sú na nich uvedené vo forme piktogramov.
Efektívna a bezpečná starostlivosť o oblečenie
Nezabudnite na správnu teplotu počas prania
- Oblečenie perte vždy pri teplote odporúčanej výrobcom. Informácie nájdete na štítku.
- Funkčnú termo bielizeň a oblečenie perte pri teplote nižšej ako 40 stupňov. Oblečenie si zachová svoje vlastnosti a nebude sa zmršťovať.
-
Venujte pozornosť farbe praného oblečenia:
- Biele oblečenie perte s bielymi kúskami, čierne a farebné s podobnými farbami.
- Tmavšie a džínsové oblečenie perte z rubovej strany.
Pri praní používajte vhodné prostriedky
- Na čierne oblečenie používajte pracie prostriedky určené pre tmavé odevy.
- Technické a funkčné oblečenie perte len pomocou špeciálne určených prostriedkov na pranie športového oblečenia. Vďaka tomu zabránite blokovaniu membrán. Nepoužívajte zmäkčovače a bielidlá.
- Pletené a úpletové produkty perte pomocou prostriedkov určených na tieto účely.
Nezabúdajte, že rôzne druhy oblečenia vyžadujú pri praní iné zaobchádzanie
- Dajte si pozor na výšku otáčok pri žmýkaní. Príliš vysoké môžu deformovať tvar oblečenia. Dodržiavajte pokyny výrobcu.
- Spodnú bielizeň perte v samostatnom, špeciálne na tieto účely určenom vrecúšku. Háčiky alebo kostice takýmto spôsobom nepoškodia iné časti bielizne.
- Pri praní technického a funkčného oblečenia nepoužívajte funkciu žmýkania.
Sušenie, žehlenie, skladovanie
- Pri žehlení dodržiavajte teplotu uvedenú výrobcom. Informácie nájdete na štítku. Najlepšie je žehliť na rubovej strane.
- Počas sušenia dodržiavajte odporúčania výrobcu.
- Chemicky čistite len v prípade, že je to uvedené na štítku.
- Termoaktívne oblečenie nesušte na slnku. Môže to mať za následok vyblednutie alebo zmrštenie oblečenia.
- Prírodné kožušiny sa najlepšie uchovávajú v bavlnených obaloch. Predovšetkým zabráňte kontaktu s vodou. Ak je to potrebné, kožušiny sušte na dobre vetranom mieste, ďalej od ohrievačov a radiátorov. Na prírodné kožušiny nepoužívajte čistiace prostriedky.
- Pletené a úpletové oblečenie nežmýkajte a sušte ho rozložené vo vodorovnej polohe. Odporúčame sušenie medzi dvoma uterákmi: uteráky meniť, až kým nie je úplet úplne suchý, potom ich rozložte na čistý uterák alebo deku do požadovaného tvaru.
/PL_Pielegnacja_obuwia.jpg)
obuvi
Základné pravidlá pre údržbu obuvi
1. Počas obúvania a vyzúvania skontrolujte, či ste topánku dobre rozviazali. Vďaka tomu zostanú zvršok topánky a usňová pätka pevné a nebudú sa krčiť, ohýbať či lámať.
2. Aby ste predišli ohýbaniu výstuže a mechanickému poškodeniu zvršku topánky, pri obúvaní používajte obuvák. Nájdete ho v zásielke spolu s Vašou objednávkou.
3. Zabráňte premočeniu a prepoteniu obuvi. Dokonca aj správne udržiavaná obuv sa môže premočiť v prípade dažďa alebo topiaceho sa snehu, preto je v takýchto podmienkach vhodné nosiť obuv s označením Waterproof. Ak už k tomu došlo, obuv sušte pri izbovej teplote, dostatočne ďaleko od zdrojov tepla. Nezabúdajte, že predajca nezodpovedá za chyby spôsobené vonkajšími faktormi, ak obuv nie je určená na používanie v takýchto podmienkach.
4. Ak ste si vybrali koženú obuv bez podšívky alebo s prirodzene farbenou podšívkou, môže dôjsť k zafarbeniu. Ide o prirodzený a prechodný jav. Pri topánkach so syntetickou podšívkou k zafarbeniu nedochádza.
5. Výmena použitých chráničov piet či šnúrok, ako aj starostlivosť o vnútornú stielku topánky (výmena vložiek), je vo Vašom vlastnom záujme a nie je dôvodom na reklamáciu.
6. Obuv používajte v súlade s jej určením: napr. domácu obuv používame v uzavretých a suchých priestoroch, športovú obuv na povrchoch na to určených.
7. Kožené, hybridné a kožou potiahnuté opätky vyžadujú rovnakú údržbu ako samotný zvršok topánky.
8. Obuv s označením: Waterproof a Water Resistant pravidelne impregnujte, vďaka čomu zachováte vodeodolné vlastnosti použitých technológií.
Impregnujete? Ošetrujete? Robte to správne!
Technický stav obuvi závisí od jej správneho ošetrovania. Správny postup je potrebné dodržiavať už od momentu zakúpenia tovaru. Odporúčame, aby ste nové topánky - skôr ako si ich obujete - naimpregnovali základnou vrstvou. Naneste na ne rovnomernú vrstvu impregnačného prostriedku určeného pre daný typ kože alebo iného materiálu. Pred aplikáciou prostriedku sa ubezpečte, či obuv nie je mokrá alebo vlhká. Impregnáciu pravidelne opakujte a to najmä po každom čistení namokro či navlhko. Vyhnite sa lešteniu ešte vlhkých topánok alebo nanášaniu nadmernej vrstvy spreju.
Netreba zabúdať na to, že postupom času - v dôsledku mechanického opotrebovania obuvi alebo v dôsledku atmosférických vplyvov - dochádza k čiastočnému zoslabeniu pôsobenia impregračného prostriedku. Ide o prirodzený jav, ktorý postupne vedie k znižovaniu kvality obuvi, čo vo veľkej miere nesúvisí s jej kvalitou. O to viac je potrebné dbať na to, aby boli používané ochranné prostriedky kvalitné a obsahovali príslušne zvolené tukové zložky a oleje, ktoré - spolu s príslušnými farbivami - obnovujú obuv. To - akú techniku používate - závisí od typu materiálu alebo kože, z ktorej bola obuv vyrobená.
Koža - účinné spôsoby údržby
Koža, rovnako ako akýkoľvek iný prírodný materiál, nemusí mať po celom povrchu rovnakú farbu a štruktúru. Možné rozdiely vo farbe alebo štruktúre vyplývajú z jej prirodzenej heterogénnosti.
OBUV Z PRÍRODNEJ LÍCOVEJ KOŽE
Nečistoty vždy odstraňujte hubkou alebo handričkou navlhčenou v čistej vode. Topánky vyčistite a nechajte vyschnúť pri izbovej teplote. Potom naneste malé množstvo pasty alebo krému špeciálne určeného na materiál, z ktorého je obuv vyrobená a rozotrite po celom povrchu. Po vyschnutí leštíme mäkkou handričkou. Pasty na lesk používajte opatrne, aby nedošlo k poškodeniu povrchu materiálu.
OBUV Z NUBUKU A SEMIŠU
Odstráňte nečistoty gumovou kefou na semiš alebo kefou so zmiešanými štetinami. Aby bolo možné oživiť farbu, naneste na obuv špeciálny prostriedok v spreji. Na ochranu obuvi v období jeseň-zima pred použitím spreja naneste na obuv impregnačný prostriedok. Nepoužívajte pasty alebo krémy s tukmi a olejmi, pretože by mohli poškodiť štruktúru tohto typu kože.
TOBUV Z KOŽE S POPRASKANOU ŠTRUKTÚROU (typ: pull-up crazy horse)
Nečistoty utrite vlhkou handričkou alebo hubkou. Po vysušení pri izbovej teplote naneste olej v spreji.
LAKOVANÁ OBUV A OBUV Z UMELEJ KOŽE
Nečistoty umyte handričkou alebo hubkou navlhčenou vo vode a nechajte uschnúť pri izbovej teplote. Po vysušení použite bezfarebný krém alebo aerosolový prostriedok určený na syntetickú kožu.
OBUV Z PLÁTENÝCH MATERIÁLOV
Nečistoty čistite len hubkou namočenou v šampóne určenom na tieto účely.
VODEODOLNÁ OBUV A OBUV S MEMBRÁNOU
Obuv s nepremokavou membránou je potrebné oživovať vlhkou handričkou. Na dobre vysušený povrch, najlepšie zahriaty, naneste konzervačný prostriedok v spreji. Ak je obuv vodotesná a je vyrobená zo špeciálne impregnovanej kože, použite vosk alebo impregnačný sprej. Po impregnácii môže vrchný materiál mierne zmeniť odtieň, to však nesvedčí o chybe výrobku.
KOŽENÁ PODRÁŽKA
Podrážky je najlepšie čistiť mierne navlhčenou handričkou a po vysušení pri izbovej teplote je dobré na topánky naniesť bezfarebnú pastu a neskôr jemne vyleštiť. Snažte sa zabrániť premočeniu podrážky, čo by mohlo mať za následok jej odlepenie. Ak predsa dôjde k premočeniu, obuv sušte pri izbovej teplote.
PODRÁŽKA Z TERMOPLASTICKEJ GUMY S KOŽENÝMI PRVKAMI
Nečistoty utrite vlhkou handričkou. Vhodnou impregnáciou zabráňte premočeniu obuvi. Ak predsa dôjde k premočeniu, obuv sušte pri izbovej teplote.
/PL_Pielegnacja_torebek.jpg)
a ruksaky
Kabelky a ruksaky neperte a nepreťažujte - spoznajte pravidlá ich údržby
1. Kabelky a ruksaky, rovnako ako obuv, používajte v súlade s ich určením. Nezabúdajte na správnu a pravidelnú údržbu.
2. Dajte pozor na nadmerné zaťaženie a namáhanie materiálu, môže to spôsobiť poškodenie citlivých prvkov, ako sú rukoväte, ušká kabeliek a popruhy.
3. Aby si kabelky alebo ruksaky zachovali svoju estetickú hodnotu čo najdlhšie, vyhnite sa dlhodobému otieraniu o iné povrchy a zabráňte ich kontaktu s ostrými a drsnými predmetmi, ktoré by mohli spôsobiť vydratie alebo iné mechanické poškodenie.
4. Výrobky uchovávajte primerane k materiálu, z ktorého boli vyrobené. Pranie v práčke alebo mechanické čistenie môže viesť k poškodeniu výrobku a tým spôsobiť aj zamietnutie reklamácie.