Produkty: 516
Zobraziť ID verzie

Nízke trekové topánky ideálne na výlet do hôr

Vaša turistická obuv je pravdepodobne najdôležitejšou výbavou, akú si kedy kúpite. Správna voľba závisí od toho, na čo ju potrebujete. Ľahké topánky s nízkym strihom sú ideálne pre mnohé aktivity, vrátane rýchlostnej turistiky a nenáročných denných túr. Keď však nosíte ťažší batoh v nerovnom horskom teréne, má zmysel obuť si niečo, čo ponúka väčšiu podporu, ako napríklad stredné alebo vysoké topánky. Technický terén je tiež na zváženie, najmä ak plánujete lezenie na ferraty. V horách potrebujete topánky, ktoré budú pohodlné na dlhé vzdialenosti, a ktoré ochránia vaše nohy. Musia byť tiež odolné, nepremokavé a ľahké. Vo všeobecnosti je vhodné vybrať si čo najľahšiu a najpohodlnejšiu obuv s požadovanou podporou a stabilitou pre druh turistiky a terén, ktorý plánujete zdolávať. A čo je najdôležitejšie, bez ohľadu na to, čo si vyberiete, vaša obuv vám musí perfektne sedieť. Zvážte tiež vašu vlastnú kondičku a turistické skúsenosti. Zamyslite sa nad tým, aké silné máte členky a nohy všeobecne. Aká dôležitá je pre vás stabilita členku a podpora chodidla? Máte obavy z vyvrtnutia členka alebo máte predchádzajúce zranenia? Potom hľadajte stabilnejšie a podpornejšie topánky. Nízke trekingové topánky poskytujú lepšiu ochranu chodidiel a členkov najmä na drsných a skalnatých cestách.

Nízke pánske trekingové topánky – dôležitý je typ membrány

V akom počasí plánujete nosiť vaše topánky? Mnoho turistických a trekových topánok nájdete vo verzii GORE-TEX®. Táto nepremokavá a priedušná membrána umiestnená medzi vrchnou tkaninou a vnútornou podšívkou ponúka spoľahlivú ochranu, ktorá udrží vaše nohy v suchu a pohodlí počas celej doby životnosti vašej obuvi. Membrány GORE-TEX® sú tiež rýchloschnúce, čo z nich robí ideálnu voľbu pre viacdenné vysokohorské túry, ako aj vlhké podnebie a zimné horolezectvo – najmä tam, kde nie je možné sušiť vaše topánky cez noc. Nepremokavé priedušné membrány tiež zvyšujú hrejivosť topánok v chladných podmienkach. Druhou možnosťou sú pohodlné kožené výstelky, ktoré sa lepšie prispôsobia tvaru vašej nohy. Bezmembránová kožená obuv však nie je plne nepremokavá, a to ani pri tej najlepšej starostlivosti a údržbe. Koža je dobrou voľbou pre suchšie podmienky, alebo keď viete, že vaša obuv bude mať možnosť cez noc vyschnúť. Navyše pridaná priedušnosť koženého modelu bez membrány bude vhodnejšia v teplejšom počasí.

Nájdite tie najlepšie značky pánskej trekingovej obuvi na MODIVO

Nech už potrebujete nízke trekingové topánky do akéhokoľvek terénu a počasie, skvelé je, že na súčasnom trhu sa nachádzajú stovky topánok, z ktorých si môžete vybrať. Na MODIVO napríklad nájdete široký sortiment pánskej outdoorovej obuvi v rôznych strihoch a štýloch. To všetko od tých najlepších a najkvalitnejších značiek na trhu. Rozhodne tak nebudete mať problém nájsť pár, ktorý vám sadne, a ktorý sa vám bude páčiť.

Nízke pánske trekingové topánky – Často kladené otázky

Vysoké alebo nízke trekingové topánky – ktoré sú lepšie?

Typ turistickej obuvi, ktorý si vyberiete, závisí od vašich skúseností a od vašich osobných preferencií. Ak s turistikou iba začínate, pravdepodobne budete absolvovať kratšie a jednoduchšie túry, na ktoré vám úplne vystačia nízke trekingové topánky. Tie sú ideálnou voľbou aj na letné mesiace. Pokiaľ plánujete dlhé túry s ťažkým batohom vo vysokých horách, pravdepodobne sa nezaobídete bez strednej alebo vysokej obuvi, ktorá vám zabezpečí lepšiu ochranu a stabilitu.

Aké nízke trekingové topánky sa oplatí kúpiť?

Ak hľadáte nízke trekové topánky, stavte na kvalitu. Vyberte si topánky od kvalitného a overeného výrobcu, ktorý ponúka naozaj kvalitnú obuv. Vyskúšajte napríklad nízke pánske trekingové topánky Jack Wolfskin, s ktorými budete nadmieru spokojní.