Pánske bundy

Zoradiť
Veľkosť
Farba
Cena
Výrobcovia
Materiál oblečenia
Zateplenie
Kapucňa
Produkty: 3 027
Zobraziť ID verzie

Pánska džínsová bunda - klasická a praktická voľba na jar a leto

Aké pánske jarné bundy sú tie najlepšie? Za nás to sú džínsové kúsky vo fit strihu, ktoré nie sú príliš voľné ani príliš tesné. Aby bola pánska džínsová bunda dokonalá, musí mať niekoľko vlastností. Dôležité je, aby sa prispôsobila tomu najhrubšiemu zvršku, s ktorým ju plánujete nosiť. Počas chladných jarných večerov ešte pravdepodobne využijete aj mikinu či sveter. Džínsku si musíte zapnúť bez toho, aby vás pri jej nosení niečo tlačilo alebo ťahalo.

Dĺžka riflovky je veľmi dôležitá a spodný okraj bundy by mal siahať približne po boky. Príliš krátka džínsová bunda sa približuje skôr ženskému štýlu. Rukávy končia za ohyb zápästia, ale nepresahujú záhyby palcov. Mali by ste byť schopný pohodlne prekrížiť a rozhýbať ruky.

Náš tip: Tmavší denim je niekedy často tuhý a ťažko sa v ňom hýbe, naopak svetlejšia džínsovina zvykne byť mäkká. Možno bude pre vás ideálna stredne praná riflovina, ktorá je univerzálna a mäkká.

Pánske zimné bundy - záruka tepla aj počas najchladnejších dní

Pánske zimné bundy vám umožnia pohodlne fungovať aj počas mrazov. Aký typ bundy vybrať na mrazivé mesiac?

Parka je klasickou verziou pánskej bundy na zimu, ktorá bola pôvodne vyrobená na to, aby odolala arktickému podnebiu. Vyrábala sa s kapucňou a z kože tuleňa. Dnes sú pre parky typické rôzne výplne zo syntetických, ale aj prírodných materiálov.

Pérové bundy sú typické vrstvou izolácie v podobe páperia z kačíc alebo husí, ktoré udržiava teplo. Ak uvažujete o kúpe páperovej bundy, mali by ste sa zamerať na hmotnosť, plnivosť, teda nadýchanosť, páperia v bunde a jeho schopnosť zachytávať vzduch. Zástanci ekológie môžu zvoliť syntetickú izoláciu, ktorá je ľahšia ako páperie, ale poskytne dostatočné teplo. Výhodou je, že sa ľahšie perie, súší a čistí. 

Pre zastancov elagantného štýlu obliekania tu sú ešte zimné kabáty. Vyberte si vlnený kabát nad kolená, ktorý z vás spraví pravého gentlemana.

Pánska kožená bunda - nadčasový štýl ideálny na každú príležitosť

Kožená bunda je klasický a všestranný kúsok oblečenia, ktorý je trendy už od nepamäti a nikdy nevyjde z módy. Ide o povinný kúsok každého šatníka. Pánske kožené bundy existujú v rôznych štýloch. Je len na vašom osobnom vkuse, ktorý z nich zvolíte. Motorkárska bunda bola pôvodne navrhnutá pre motorkárov. Je pre ňu typicky skrátený strih, rôzne prvky: pracky, zipsy, ale takisto aj golier s veľkými klopami, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa dali preložiť cez seba alebo zapnúť.

Ak neviete, ktoré pánske jesenné bundy sú pre vás tie pravé, koženkou či riflovkou nikdy nič nepokazíte.

Pánske bundy - často kladené otázky

Môžu sa pánske kožené bundy nosiť v zime?

To záleží len a len na vás. Pokiaľ dokážete oblečenie pod bundou navrstviť a zvolíte funkčné termoprádlo, možno nezamrznete. Ak túžite koženku nosiť celú zimu, určite vyberte kúsok z pravej kože, ktorý vás ochráni pred chladom a vlhkosťou. Vnútro bundy by malo byť zateplené kvalitnou látkou, napr. merino vlnou. V zime noste kožensku zapnutú a doplňte ju teplou čapicou.

Ako správne vybrať veľkosť pánskej bundy?

Na výbere správnej veľkosti bundy na zimu, alebo iné ročné obdobie, si dajte vždy záležať. Myslite na to, že pod bundou nosíte aj ďalšie vrstvy oblečenia. A často nielen tričko, ale aj teplú mikinu alebo sveter.