Pánske obuvnícke doplnky

Zoradiť
Veľkosť
Cena
Výrobcovia
Farba
Produkty: 29
Zobraziť ID verzie

Pánske obuvnícke doplnky - ako sa starať o vzhľad obuvi?

Aby obuv vždy vyzerala ako nová a bola chránená pred vonkajšími vplyvmi, je potrebné sa o ňu patrične starať. Každý typ obuvi si však vyžaduje samostatnú starostlivosť a pánske obuvnícke doplnky. Predovšetkým hovoríme o doplnkoch k obuvi, ktoré si môžete zakúpiť v rôznych špecializovaných predajniach s obuvou alebo cez internet. Obuv si teda vyžaduje prostriedky na pravidelné čistenie, teda kefku na odstránenie prachu a špiny, rôzne handričky na umývanie topánok, peny a mydlá na čistenie, gumu na odstránenie špiny z gumených častí topánok, ale aj pasty či impregnačné spreje, ktoré obuv chránia. K starostlivosti určite patrí aj pravidelná výmena šnúrok či vložiek do topánok a správne skladovanie obuvi.

Ako sa starať o kožené topánky?

Kožené topánky sú vyrobené z prírodného materiálu, ktorý je veľmi odolný. Aby však topánky dlho vyzerali ako nové, je potrebné sa o nich starať. Na starostlivosť o kožené topánky budete potrebovať:

  • handričku na čistenie prachu, špiny a iných nečistôt,
  • mäkkú kefku na odstránenie hrubej nečistoty,
  • ochranné spreje a pasty na lícovú kožu, aby boli topánky chránené a vydržali dlho lesklé,
  • olej na koženú obuv, aby koža ostala jemná a elastická,
  • impregnačný sprej na koženú obuv, ktorý obuv ochráni pred vonkajšími vplyvmi.

Aby kožená obuv vydržala dlho čistá a pevná, je potrebné ju dobre skladovať. Kožené topánky skladujte na suchom mieste bez priameho slnečného žiarenia. Najlepšie je ich uchovať v špeciálnych vreckách alebo krabiciach.

Ako sa starať o látkové topánky?

Na čistenie látkových topánok budete taktiež potrebovať rôzne doplnky k obuvi. Aj v tomto prípade budete potrebovať mydlá a handričky či kefky na čistenie špiny a prachu. Môžete si zaobstarať rovno kompletnú sadu na čistenie topánok. Výhodou však je, že látkové topánky môžete prať. Stačí ich dať do špeciálneho vrecka na pranie a riadiť sa podľa pokynov na štítku topánok. Neumývajte ich však v teplej vode. Na odstránenie špiny z gumených častí, môžete použiť gumu na čistenie topánok. Topánky nechajte prirodzene vyschnúť bez priameho prísunu slnka. Na ochranu použite impregnačné spreje.

Doplnky k obuvi – dobre upravená obuv je základ

Okrem starostlivosti o topánky je potrebné im venovať dostatok času aj čo sa týka úpravy. K tomu dopomôžu rôzne doplnky k obuvi. Čisté topánky, ktoré nie sú pohodlné, sú zlé topánky aj zo zdravotného hľadiska. Pohodlie však určujú šnúrky topánok a vložky, ktoré je potrebné pravidelne meniť. Vychodené vložky spôsobujú otlaky, pľuzgiere a diskomfort. Vybrať si môžete napríklad látkové, ale aj kožené vložky do topánok. Čo sa týka šnúrok, aj tie dodávajú topánkam šmrnc a dokonalý vzhľad. Preto je potrebné myslieť aj na doplnky k obuvi, ktoré často tvoria základ upravenej obuvi.

Pánske obuvnícke doplnky – elegantný vzhľad pre každého muža

Pánske obuvnícke doplnky môžu byť dôležitým prvkom vzhľadu a štýlu pre každého muža. Pretože obuv je často prvým dojmom, ktorý muž na sebe zanecháva, zvolenie správnych doplnkov môže urobiť obrovský rozdiel. Niektoré z najpopulárnejších a najefektívnejších doplnkov pre pánske topánky zahŕňajú krémy, peny, pasty a olej, vďaka ktorým budú vaše topánky ošetrené, ale aj čisté a svieže. Okrem toho určite pomôžu aj lesklé spreje, ktoré sú skvelým spôsobom, ako oživiť kožené topánky a pridať im nový lesk. Sprej môžete použiť na všetky kožené topánky. Aj vďaka týmto doplnkom k obuvi dosiahnete elegantný vzhľad.

Pánske obuvnícke doplnky – často kladené otázky:

Pánske obuvnícke doplnky – čo sa oplatí kúpiť?

Pokiaľ túžite po čistej obuvi, potom by ste mali mať určite tieto pánske obuvnícke doplnky, ako napríklad handričku a jemnú kefku na čistenie topánok, prípadne mydlo alebo penu na čistenie. Na dodržiavanie lesku určite pomôžu spreje alebo olej na topánky. Na kožené topánky pomôžu pasty na lícovú kožu. Nesmú chýbať ani impregnačné spreje na ochranu obuvi.

Pánske obuvnícke doplnky – kde kúpiť?

Pánske obuvnícke doplnky môžete nakupovať v špecializovaných predajniach s obuvou, avšak aj prostredníctvom internetu na e-shope MODIVO.sk, kde nájdete širokú ponuku doplnkov k obuvi, a to či už ide o starostlivosť alebo vzhľad topánok.