Kokteilové šaty

Zoradiť
Veľkosť
Farba
Cena
Výrobcovia
Dĺžka
Rukáv
Výstrih
Produkty: 1 536
Zobraziť ID verzie

Kokteilové šaty – šaty ideálne na špeciálne príležitosti

Kokteilové šaty pochádzajú zo začiatku 20. storočia. V tomto období sa mestská smotánka začala zhromažďovať a stretávať v podvečerných hodinách a ,,kokteilky“ boli pre ženy dokonalým spôsobom, ako si obliecť niečo elegantnejšie než to, čo nosia denne, ale stále ležérnejšie než formálne večerné šaty. Moderné kokteilové šaty za posledné storočie prešli evolúciou, ktorá sa podpísala najmä na ich účele a estetike. Prostredníctvom meniacich sa siluet, dolných línií, pásov a látok sa kokteilové šaty presadili ako ozdobné kúsky všetkých dámskych šatníkov. Dovolíme preto tvrdiť, že neexistuje dáma, ktorá kokteilové šaty nevlastní. Rozdiel je však v tom, že kým v minulosti boli tieto šaty vyhradené na luxusné popoludňajšie popíjanie, v súčasnosti tieto šaty našli uplatnenie na špeciálnych príležitostiach, slávnostných večierkoch alebo dokonca v aj v pracovnom prostredí. Štýl šiat sa vyvinul tak, aby vyhovoval súčasnej móde a potrebám modernej ženy.

Kokteilové šaty – vynikajúca voľba na romantický a formálny večer

V prípade, že sa chystáte na nejakú spoločenskú udalosť, a v spodnej časti pozvánky uvidíte napísané „Cocktail Attire“, je čas vytiahnuť svoje šaty zo skrine. Exkluzívne koktailové šaty sú skvelou príležitosťou ako sa cítiť očarujúco a výnimočne. Dámske kokteilové šaty však v súčasnosti využijeme aj na mnohých večierkoch a večerných akciách. V závislosti od strihu si ich môžete obliecť aj na formálnejšie príležitosti. Luxusné biele kokteilové šaty napríklad nie sú práve konzervatívne, ale rozhodne sú rezervované a sofistikované.

Farebnejšie a odvážnejšie strihy sú vhodné aj na večeru s priateľmi, rodinné oslavy, alebo na romantický večer. Muži len ťažko dokážu odolať upraveným dámam v kokteilových šatách. Podľa doplnkov, účesu a make-upu aký zvolíte, môžete vyzerať ako romantická nádherná a jemná víla, alebo ako sexy dračica, ktorá má rada veci pod kontrolou.

Dámske kokteilové šaty – vyberte si strih vhodný pre vašu postavu

Dámske kokteilové šaty sú často vyrobené z luxusnejších látok, ako je hodváb a satén, a môžu byť doplnené vkusnými doplnkami, ako sú flitre, výšivky alebo konzervatívne potlače. V kokteilových šatách budete teda zaručene pôsobiť elegantne a štýlovo. Je však potrebné zvoliť si vhodný strih pre vašu postavu, ktorý vám pridá to, čo potrebujete, a zakryje všetko, čo chcete aby zostalo skryté. Dámy pri tele by mali zvoliť vypasovanejšie strihy, ktoré im vyformujú postavu, prípadne staviť na rovné strihy, ktoré zakryjú nedokonalosti. Voľte jedno alebo maximálne dvojfarebné šaty, a buďte obozretné aj v oblasti vzorov. Chudšie dámy zase naopak môžu staviť na okázalé volány, koráliky, perie alebo na voľné šaty. Dobrým pravidlom pri výbere kokteilových šiat je zachovať veľkorysejšie spodné lemy a menšie výstrihy. Koniec koncov, idete na špeciálnu udalosť, nie do nočného klubu.

Pri určovaní dĺžky šiat je najlepšie, aby neboli príliš krátke ani príliš dlhé. Spodný lem kokteilových šiat zvyčajne padá tesne nad kolená. Ak hľadáte niečo dlhšie, vyhnite sa róbe po zem alebo maxi šatám. Tie sa na podobné príležitosti nehodia. Namiesto toho zvoľte midi šaty, ktoré svojou dĺžkou ponúkajú elegantnejší vzhľad, no nie sú príliš prehnané.

Dámske kokteilové šaty – často kladené otázky

Čo sú to kokteilové šaty?

Kokteilové šaty sú poloformálne šaty určené na rôzne spoločenské stretnutia, udalosti alebo príležitosti odohrávajúce sa neskoro popoludní alebo podvečer. Sú prechodom medzi bežným denným a luxusným večerným oblečením.

Na akú príležitosť sú kokteilové šaty vhodné?

Kokteilové šaty sa hodia na všetky príležitosti. Môžete si ich obliecť na rodinnú oslavu, pracovný večierok, svadbu, krst alebo na párty, kde sa vyžaduje spoločenskejší dress code.