Športová ponuka pre ženy

Zoradiť
Veľkosť
Farba
Cena
Výrobcovia
Šport
Etiketa výrobku
Produkty: 6 030
Zobraziť ID verzie

Športová spodná bielizeň pre ženy – stavte na kvalitné športové podprsenky

Keď sa pripravujete na cvičenie dbáte na to, aby ste na nič nezabudli: slúchadlá, tenisky, fľaša. Premýšľate však aj nad svojou spodnou bielizňou? Mali by ste! Vaša spodná bielizeň môže hrať dôležitú úlohu vo vašom zdraví a hygiene. Dnes už existuje celý rad výkonnej spodnej bielizne, ktorá je špeciálne navrhnutá pre aktivity s vysokou intenzitou, akými je napríklad cvičenie.

Výber správnej športovej podprsenky je obzvlášť dôležitý pri behu a iných aeróbnych cvičeniach. Jedinečný pohyb pri behu spôsobuje, že sa vaše prsia pohybujú hore a dole až o niekoľko centimetrov. To ich vystavuje obrovskému zaťaženiu. Bez správnej podpory budete pravdepodobne pociťovať bolesť a mohli by ste si spôsobiť trvalé poškodenie väziva. Investujte preto do športovej spodnej bielizne, ktorá vám sadne a je vyrobená z kvalitných materiálov.

Dámske športové súpravy od najlepších výrobcov

Vhodné oblečenie je alfou a omegou akéhokoľvek športu. Správny druh oblečenia musí byť priedušný a pružný, a samozrejme je vhodné aj to, aby ste v ňom vyzerali dobre. Modivo ponúka tisícky kúskov športového oblečenia, súprav a doplnkov od viac ako stovky najlepších výrobcov športového oblečenia. Nezáleží teda na tom, či ste si prišli vybrať dámske šortky, tenisky, alebo mikinu. U nás nájdete všetko, vrátane tých najkvalitnejších dámskych športových setov, na jednom mieste.

Dámska športová móda – aké oblečenie a doplnky zvoliť?

Ženská móda a štýl sa odrážajú aj v oblasti športového dámskeho oblečenia. To aké oblečenie zvolíte by malo záležať od aktivity, ktorú sa chystáte vykonávať. Na beh sa najlepšie hodia pohodlné tenisky, legíny, športová podprsenka a funkčné tričko. Siahnuť by ste mali aj po mikine, ktorá vás ochráni pri zmene počasia alebo v nepríjemnom vetre. V lete sú zase vhodnejšie dámske šortky a tielko, v ktorých vám nebude tak teplo. Pokiaľ sa chystáte na turistiku, nezabudnite na teplú fleecovú mikinu. Na horách sa vám zídu aj oteplené nohavice, alebo vatovaná bunda. Pokiaľ ste skôr milovníčkou strečingu a jógy, siahnite určite po voľnejšom type oblečenia. V zime si doprajte aj kvalitné ponožky, šál a čiapku.

Dámske športové oblečenie – Často kladené otázky

Ako prať športové oblečenie?

Športové oblečenie vyperte po každom cvičení, aby ste predišli nepríjemnému zápachu a hromadeniu baktérií. Pred drsnejším pracím prostriedkom uprednostnite jemné mydlo a rozhodne oblečenie nevkladajte do práčky s ostatným oblečením.

V ideálnom prípade perte svoje športové oblečenie ručne tak, že ho na 20 až 30 minút namočíte do mydlovej vody, a potom látku ručne vydrhnete. Ak sa rozhodnete pre pranie v práčke, perte oblečenie iba jemne. Vyhnete sa tak nechcenému zrážaniu a opotrebovaniu jeho elasticity. Oblečenie nesušte v sušičke.

Ako si vybrať športovú podprsenku?

Ako prvé si zvoľte druh športovej podprsenky. Pokiaľ plánujete behať, skákať, poskakovať, alebo praktikovať iné vysoko intenzívne cvičenia, zvoľte podprsenku s vysokou oporou. Tie sú navrhnuté tak, aby podopierali vaše prsia v každom smere a obmedzili tak množstvo pohybu. Pre turistiku, silový tréning, či rýchlu chôdzu si vyberte športovú podprsenku so strednou oporou. Ľahké športové podprsenky sa vám budú hodiť na jógu, pilátes, alebo cvičenie vo fitness centre.

Pokiaľ máte veľkosť košíkov D a viac, mali by ste si zaobstarať podprsenku s vysokou oporou na akúkoľvek aktivitu, aj tú o nízkej intenzite.

Športová podprsenka by mala sedieť tesnejšie ako bežná podprsenka, ale nemala by obmedzovať dýchanie; medzi popruhy a ramená by sa mali zmestiť dva vaše prsty. Ramienka by sa nemali zarývať do kože a keď sa predkloníte, prsia aj samotná podprsenka by mali zostať na mieste.