Možnosť doručenia zdarma a 100 dní na bezplatné vrátenie

Pri každom produkte sa nachádza informácia o čase realizácie objednávky. Objednávky pripravujeme a odosielame obvykle do 24 hodín.

Kuriér DPD: 0€ pri nákupe nad 25€ (platba vopred)


Tovar môžete vrátiť zdarma do 100 dní od prevzatia zásielky.

Dámske Pánske
Hľadať značku, produkt, štýl

Dámske parky

(Počet produktov: 130)

Veľkosť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Eco friendly
Materiál oblečenia
Prispôsobenie
Zateplenie
Druh výplne
Kapucňa
Dĺžka
Príležitosť
Vzor
Sezóna
z 3

Dámska bunda parka – teplé a komfortné riešenie pre každú ženu

Parky majú vo všeobecnosti dlhší strih, čo znamená, že pokrývajú väčšiu časť tela, zachytávajú viac tepla, a tým viac tepla aj poskytujú. Majú tendenciu siahať niekde medzi boky a kolená, a nekončia tak pod pásom ako väčšina kabátov a búnd. Dámske parky sú takmer vždy vybavené izolovanou a často integrovanou kapucňou. Keďže poskytujú tepelnú izoláciu na väčšej ploche, sú vo všeobecnosti teplejšie ako bežné bundy, i keď sa to môže v závislosti od daných modelov líšiť. Najteplejšie verzie sú bežnou voľbou pre extrémnejšie podmienky, vrátane arktického chladu, čo bol nakoniec i dôvod, prečo vznikli. Parky tiež eliminujú akúkoľvek potenciálnu medzeru okolo vášho pása, najmä v spodnej časť chrbta, ktorá môže byť odhalená, ak sa predkloníte v kratšej bunde. To býva bežný problém najmä u vysokých dám.  Ďalšou skvelou vlastnosťou týchto populárnych búnd je šnúrka v oblasti pása a krku, ktorá vám umožní prispôsobiť bundu vášmu telu, vďaka čomu nebudete prichádzať o teplo a bude vám teplejšie.

Dámske parky – najobľúbenejšie modely pre aktívne ženy

Históriu bundy parka môžeme vystopovať až k Inuitom Caribou, ktorí vyrábali bundy z kože tuleňa, a tie následne nosili počas jazdy na kajaku a na love v chladnej Arktíde. Počas 50. rokov 20. storočia sa stali populárnymi aj na Západe. V súčasnosti sa parky vyrábajú z ľahkých syntetických materiálov a existujú rôzne módne prevedenia. Základné vlastnosti, ako sú dĺžka a kožušinová kapucňa, však zostávajú rovnaké. Aj vďaka tomu, že boli parky vyvinuté v extrémnych podmienkach, sú ideálnou voľbou pre aktívne dámy, ktoré rady trávia voľný čas vonku alebo v prírode aj v zimných mesiacoch.

Dámska parka – pohodlný strih na zimu a chladnú jeseň

Pýtate sa, kedy parku nosiť? Či už ste do jednej práve investovali a máte chuť si ju prvýkrát vyskúšať, alebo si nie ste istá praktickosťou vašej bundy, skvelé je, že dámsku parku môžete nosiť počas ktoréhokoľvek zimného mesiaca, no i počas chladnej jesene. Na mnohých miestach môžu byť teploty chladné aj na jar. Môžete tak vašu novú pohodlnú dámsku bundu vyťažiť na maximum, a nosiť ju od jesene až do neskorej jari. Jednou z kľúčových výhod parky je totiž jej všestrannosť. Bunda bola navrhnutá pre outdoorové dobrodružstvá aj v mrazivých teplotách. Nosiť ju preto môžete napríklad s bavlneným tričkom, vychádzkovými nohavicami, a pevnými outdoorovými topánkami. Ale tam to nekončí. Parku môžete nosiť aj príležitostne v dňoch, keď len jednoducho túžite po teple a komforte.

Bunda parka – najkvalitnejšie materiály a komfort nosenia pre náročné i odvážne ženy

Parka má väčšinou kožušinový lem na kapucni. V závislosti od štýlu a účelu sa však bundy dodávajú nielen bez kožušinového lemu, ale niekedy im chýba aj samotná kapucňa. Parky sú vyrobené z vodeodolných materiálov. Plášť je zvyčajne vyrobený z polyesteru alebo nylonu, zatiaľ čo izolácia môže byť zo syntetiky alebo z páperia. Samozrejme, módny priemysel zasiahol aj tento typ búnd, preto ďalšie bežné materiály používané na výrobu parka búnd sú džínsovina, koža, polyester, nylon, vlna, či kašmír. Tieto typy búnd ste už určite videli alebo dokonca aj mnohokrát nosili.  Každá i tá najnáročnejšia dáma si tak dokáže nájsť svoju vysnenú parku, ktorá zodpovedá jej nárokom na kvalitnú bundu.

Dámska bunda parka – Často kladené otázky

Bunda parka – ako si vybrať vhodný a pohodlný model?

Vašu dámsku parku si vyberte podľa aktivity, ktorú v nej chcete vykonávať, ročného obdobia, no i vášho vlastného vkusu. Ak sa chystáte športovať, zvoľte športovú, teplú a vodeodolnú parku. Ak hľadáte bundu na bežné každodenné nosenie, vyberajte podľa vášho vkusu a dbajte, aby bunda ladila so zbytkom vášho šatníka.

Ako nosiť dámsku parku?

Dámsku parku môžete kombinovať podobným spôsobom, ako bežnú jesennú alebo zimnú bundu. K elegantnejších strihom voľte nízke čižmy alebo topánky na platforme v spojení s nohavicami alebo džínsami, k športovým strihom určených do prírody voľte vychádzkovú alebo outdoorovú obuv v spojení so športovým oblečením.