Pánske žabky

Zoradiť
Veľkosť
Cena
Výrobcovia
Farba
Zvršok
Šírka topánky
Štýl
Produkty: 260
Zobraziť ID verzie

Pánske žabky – ľahkosť vašich nôh

Pánske žabky sa objavili už v starovekom Egypte 3500 rokov p.n.l. a boli vyrobené z papyrusovej plachty zakončenej koženým remienkom. Robotníci ich využívali najmä na ochranu nôh pred horúcim pieskom. Neskôr ich začali nosiť aj faraóni, a o pár storočí neskôr i Rimania, ktorí si ich prispôsobili, a dali im zlaté podrážky. Na druhom konci sveta, v Indii, si zase podrážky vyrábali z dreva, kým v Číne, žabky obohatili o podpätky z ryžovej slamy. V dvadsiatom storočí klasický klinový podpätok nahradili drevené podpätky, ktoré nosili historicky známe kurtizány. Tento druh šľapiek je tu tak s nami už nejaký ten piatok. Žabky, ako ich poznáme dnes, sa však zrodili až v roku 1962 na brazílskej Copacabane, kedy vznikla značka Havaïanas. Pôvodne modro-biele žabky dnes nájdete vo všetkých možných farbách, aké vám len napadnú. Možno sa ale pýtate, prečo by mali byť pánske žabky lepšie ako klasické šľapky – ten najväčší rozdiel je vo váhe samotnej topánky. Žabky vám prinášajú neuveriteľnú ľahkosť a ladnosť pohybu, ktorú v klasických šľapkách, bohužiaľ, nezažijete.

Pánske žabky – na pláž, k bazénu a dokonca aj na rande

Pánske žabky alebo pánske žabkové sandále môžete nosiť na každú príležitosť. Ako na pláž, tak aj do mesta alebo dokonca i na rande! Na druhej strane sú žabky primárne prispôsobené na nosenie k vode, teda k moru a k bazénu. Ich podrážka je hrubšia, čo vám umožňuje ísť aj do vody. Žabkové sandále majú napríklad často športový vzhľad a popruh navyše, vďaka ktorému topánka drží na svojom mieste. Pánske flip-flopy sú všestrannejšie ako klasické šľapky. Ergonomická podošva sa prispôsobí klenbe chodidla, umožňuje vyrovnanie chrbta a často kráčanie bez bolesti – samozrejme, všetko závisí od toho, aký druh žabiek si zvolíte. Vo všeobecnosti sú ale veľmi ľahké a prichádzajú v neformálnych, dizajnových a šik štýloch. Je to nevyhnutný módny doplnok, ktorý sa dá nosiť ku šortkám, joggerom alebo k džínsom. Na MODIVO ich nájdete v prevedení z gumy alebo v koži, takže každý si nájde perfektný kúsok. Ich cena navyše zostáva veľmi dostupná, s výnimkou luxusnej kategórie značiek.

Pánske čierne šľapky – elegantná jednoduchosť

Pánske žabky sú symbolom relaxu a dovoleniek. Radi ich nosíme na pláži, v meste alebo aj v interiéri. Pánske kožené žabky sú pritom synonymom elegancie. Ak si napríklad obujete pánske čierne žabky, môžete ich nosiť prakticky stále, a to vrátane kombinácie s košeľou a šortkami. Tento outfit sa hodí nielen na ležérne, ale tiež na semi-formálne príležitosti, ako je napríklad letná pracovná záhradná party. Pokiaľ ale naopak hľadáte kúsok, s ktorým budete vyčnievať z davu, stavte na červené pánske žabky. Tie vyzerajú skvelo napríklad s vínovými šortkami alebo chinos nohavicami a bielou ľanovou košeľou. Je leto – fantázií sa rozhodne medze nekladú!

Pánske žabky – Často kladené otázky

Pánske žabky – ako ich nosiť?

Pánske žabky môžete nosiť na tisíce spôsobov. V lete v podstate neexistuje outfit, ku ktorému by sa tieto šľapky vyslovene nehodili. Športové žabky môžete nosiť k rifľovým džínsom a klasickým tričkám alebo pokojne aj k plavkám. Pánske kožené žabky si môžete obuť k elegantnejším šortkám a letnej košeli.

Pánske žabky – ktoré si vybrať?

Vaše nové pánske žabky si vždy vyberte podľa toho, kam ich plánujete nosiť. Ak hľadáte šľapky k bazénu alebo na pláž, pravdepodobne by ste mali uprednostniť športový štýl z gumy alebo z PVC. Na prechádzky po meste alebo do práce rozhodne uprednostnite elegantnejšie kožené varianty.