Zoradiť
Veľkosť
Farba
Cena
Výrobcovia
Typ zapínania
Zvršok
Sezóna
Produkty: 1

Dámska športová obuv - akú vybrať na beh, fitness a do mesta

Správne vybraná dámska fitness obuv zvyšuje športový výkon a bráni zraneniam. Poďte si s nami vybrať obuv na akúkoľvek aktivitu. Športové topánky sa líšia dizajnom, materiálom a hmotnosťou. Rôzne funckie dámskej športovej obuvi zabezpečeujú ochranu oblastí chodidiel, ktoré pri konkrétnom športe najviac namáhate. Topánky na šport rozdeľujte minimálne do troch nasledujúcich skupín:

  • Obuv na tenis, basketbal a volejbal. Väčšina športov na kurtoch si vyžaduje pohyb tela dopredu, dozadu a do strán, čím je noha vystavená veľkému zaťaženiu.
  • Obuv na obuv na futbal alebo floorball má na podrážke drážky alebo rôzne špice/hroty, ktoré bránia šmyknutiu.
  • Obuv na beh je prispôsobená špecifickým potrebám a tréningovým štýlom jednotlivých bežcov - opora klenby, tlmenie dopadov, a pod.

Pred výberom konkrétneho modelu zvážte pohybovú aktivitu, prostredie, kde šport vykonávate, tvar chodidiel a veľkosť, vašu hmotnosť a techniku vykonávania aktivity.

Náš tip: Skúste barefoot topánok, ktoré majú nulový sklon medzi špičkou a pätou (sú bez opätku), ľahkú konštrukciu bez pevných častí. Poskytnú vám dostatok priestoru pre pohyb chodidla, čím podporíte stabilizáciu a prirodzenú silu nôh. Barefoot skúste pri behu, HIIToch, gymnastike.

Športová obuv pre ženy na fitness alebo tréning v posilňovni

Dámska športová obuv na beh sa rozdeľuje na výkonnostné, oporné, odpružené, neutrálne, minimalistické (bez odpruženia), podľa toho, čo od svojich tréningov očakávate. Tenisky na beh sú:

  • ľahké s dobrou trakciou
  • odpružené a schopné tlmiť nárazy
  • oporou chodidiel vďaka stabilizácii päty

Športová obuv pre ženy do fitness centra a na silový tréning kombinuje pružnosť bežeckej tenisky, a to najmä v prednej časti chodidla, a vlastnosti tenisiek na tenis či basketbal. Nohe umožňuje dostatok flexibility pri pohybe. Botasky do fitka sú pevné, stabilné a ľahké.

Pokiaľ máte špecifické problémy s chodidlami, vyberte si topánky, ktoré vám s ťažkosťami pomôžu bojovať.

Dámska bežecká obuv - profesionálne modely pre rôzne potreby

Hneď ako vám domov príde vybraný model dámskej bežeckej obuvi, vyskúšajte si ju ideálne na konci dňa s ponožkami, ktoré nosíte na daný šport. 

Obuv si poriadne zašnurujte a skontrolujte, či vám topánka sedí, pomôžu vám otázky:

  • Môžete voľne hýbať prstami?
  • Máte pri najdlhšom prste rezervné miesto aspoň 0,5 centimetra?

Skontrolujte aj pätu, pri chôdzi alebo behu by sa v topánke nemala hýbať. Predtým než si pôjdete prvýkrát zabehnúť, v nových teniskách sa prejdite aspoň na pár minút.

Náš tip: Obuv pravidelne vymieňajte. Po 300 až 500 kilometroch behu alebo 300 hodinách cvičenia sa obvykle opotrebuje schopnosť tlmenia nárazov topánky a je čas na zmenu.

Dámske tenisky - ideálny doplnok vášho každodenného šatníka

Vo vašom šatníku by nemali chýbať ani dámske tenisky na každodenné nosenie či vychádzková obuv. Obuv s mierne zaoblenou podrážkou pomáha predchádzať páleniu a bolesti nôh pri dlhých prechádzkach. Zamerajte sa aj na ďalšie vlastnosti, ako je mäkký zvršok a hladký dezén na podrážke.

Dámska športová obuv - často kladené otázky

Dámska športová obuv na cvičenie - akú si vybrať?

Pred výberom dámskej športovej obuvi zvážte pohybovú aktivitu, prostredie, kde šport vykonávate, tvar chodidiel a veľkosť, vašu hmotnosť a techniku vykonávania aktivity. Na základe toho sa rozhodnite pre konkrétny model.

Dámska športová obuv na denné nosenie - aká bude najlepšia?

Na bežné nosenie sú najlepšie módne a dizajnové tenisky, ktoré majú zaoblenú podrážku a takisto podporujú prirodzený tvar chodidla - teda klenbu.