Dámska trekingová a outdoorová obuv

Zoradiť
Veľkosť
Farba
Cena
Výrobcovia
Zateplenie
Šírka topánky
Zvršok
Produkty: 912
Zobraziť ID verzie

Dámska zimná trekingová obuv - na mrazivé zimy

Chystáte sa počas zimných mesiacov na hory? Potom by ste si čo najskôr mali zadovážiť dámske zimné trekingové topánky. Dámska trekingová obuv na zimu je navrhnutá tak, aby čo najdlhšie udržiavala nohy v teple a v suchu aj počas chladného a nepriaznivého počasia. Preto sa dámska trekingová obuv vyrába zo špeciálnych materiálov, ktoré sú odolné proti vode, dažďu a snehu. Najčastejšie sa stretnete s dámskou zimnou trekingovou obuvou, ktorá je vyrobená technológiou GORE-TEX. Tento materiál je odolný, vodoodpudivý, pevný, no zároveň pohodlný a teplý. Okrem toho by mali byť dámske trekingové topánky pohodlné, keďže sú určené aj na chôdzu po nerovnomernom povrchu a po ťažkom teréne. Dámske zimné trekingové topánky sú tiež charakteristické vyššou podrážkou, mäkšou výstelkou a podperou, aby topánky tlmili náraz na kĺby a tiež zatepleným vnútrom.

Turistická obuv Guess - skalný charakter štylizácie

Je dôležité si najskôr uvedomiť, že značka Guess sa predovšetkým zameriava na výrobu módnej obuvi a nie na turistické topánky. Turistické topánky Guess sú preto veľmi limitujúce. Napriek tomu v ponuke nájdete skôr outdoorovú obuv a členkovú obuv, ktorá rovnako zabezpečuje teplo, pohodlie, podporu a ochranu aj pred poveternostnými vplyvmi. Pokiaľ teda chcete Guess turistické topánky, no neviete také nájsť, odporúčame zvoliť turistické topánky Tamaris, ktoré majú podobný dizajn, no sú určené priamo na turistiku. Turistické topánky Tamaris sú vyrobené technológiou GORE-TEX, vďaka čomu sú vaše nohy a chodidlá chránené. Môžete si vybrať z rôznych dizajnov, strihov a najmä farieb a veľkostí topánok. Pri výbere turistickej obuvi odporúčame zvoliť vždy o číslo väčšie topánky, aby vás pri nerovnomernom povrchu turistická obuv netlačila. Ak však hľadáte kvalitné turistické topánky, tiež môžete zvoliť špeciálnu obuv značky Salomon, Salewa alebo The North Face.

Dámska vysoká turistická obuv - ochrana členkov nielen na horách

Dámska vysoká turistická obuv má niekoľko špeciálnych vlastností a výhod, vďaka čomu sú topánky vhodné aj do náročného terénu. Predovšetkým ide o výhody spojené s podporou členkov a ochranou nôh. Vysoké dámske turistické topánky majú vyššiu a pevnejšiu podrážku. Vďaka tomu sú chodidlá chránené pred kameňmi, konármi a rôznymi inými nebezpečnými vecami nachádzajúcimi sa na zemi. Zvyčajne teda ide o vysokú gumenú odpruženú podrážku, ktorá absorbuje nárazy, poskytuje pohodlie a umožňuje lepšiu priľnavosť na rôznych povrchoch. Vysoké turistické topánky tiež chránia členky pri podvrtnutí a pri nosení ťažkých batohov. Pri výbere turistických topánok je však potrebné myslieť aj na terén, po akom budete chodiť, na záťaž, ktorú budete nosiť na chrbte a na náročnosť túry. Myslíte tiež na výber správnej veľkosti, aby ste predišli poškodeniu nôh a bolesti, keďže túry sú často niekoľkohodinové.

Dámska trekingová obuv - často kladené otázky:

Aké trekingové topánky na leto?

Trekingové topánky na leto a na zimu sa líšia predovšetkým v materiáloch. Stále je však potrebné myslieť na to, aby trekingové topánky na leto boli dostatočne pohodlné, kvalitné, pevné, no zároveň dostatočne priedušné, aby vaše chodidlá počas leta v topánkach dýchali. Rovnako dôležité je vybrať si odolné, ľahké až stredne ťažké topánky s gumovou vonkajšou vrstvou. Odporúčame zvoliť vodoodolné trekingové topánky na leto vybavené technológiou GORE-TEX.

Ako nosiť turistické topánky?

Pri výbere turistických topánok myslíte najmä na správnu veľkosť. Turistické topánky by nemali byť veľké, avšak ani malé. Prsty na nohách by mali mať priestor na pohyb. Do topánok noste správne ponožky, najlepšie turistické vyrobené z bavlny. Taktiež zvoľte správnu veľkosť. Odporúčame nosiť vysoké turistické ponožky, ktoré vás budú chrániť pred odrením. Turistické topánky musia byť pevné, a preto ich poriadne uviažte, aby boli stabilné a nespôsobovali otlaky či zranenia. Po každej túre turistické topánky očistite. Pred prvou túrou sa snažte turistické topánky rozchodiť.