Produkty: 625
Zobraziť ID verzie

Večerné šaty ideálne na špeciálnu príležitosť

Dress code, ktorý vyžaduje večerné šaty bude určite formálnou príležitosťou, pri ktorej sa od dám očakáva, že sa vo svojom outfite a celkovej prezentácii vyzdvihnú a prekonajú. Ak ste teda dostali pozvánku, na ktorej sa uvádza nutnosť formálneho oblečenia, myslite na eleganciu a sofistikovanosť s nádychom glamour. Večerné oblečenie u dám zahŕňa formálne šaty, kokteilové šaty, alebo dlhé róby. Práve príprava na tieto špeciálne príležitosti, i keď sa v podstate jedná iba o výber jediných šiat a páru doplnkov, býva najnáročnejšia. Dámske večerné šaty je možné nosiť na udalosti, na ktorých sa podáva večera, prípadne ide o charitatívny ples. Výber šiat by mal preto vždy odrážať úroveň formálnosti danej udalosti. Nájdenie správnych spoločenských šiat na špeciálnu príležitosť, ako je svadba, zásnubný večierok alebo narodeniny, si vyžaduje trochu hľadania a skúmania rôznych možností, možno aj nejakú pomoc od predajcov alebo požičovne šiat. Vaše ideálne šaty však môžete nájsť aj na Modivo.sk Môžete si tu totiž vybrať zo skutočne nádherných kúskov od desiatok talentovaných návrhárov a svetových módnych značiek.

Dámske spoločenské šaty – vynikajúca voľba pre romantickú večeru pre dvoch

Ak sa chystáte na večierok alebo len na romantické rande, na ktorom plánujete napríklad osláviť vaše výročie, je čas vytiahnuť zo skrine vaše spoločenské šaty. Koktailové šaty sú kúskom, v ktorom sa bude každá dáma cítiť očarujúco a výnimočne. Dámske kokteilové šaty si tak už nemusíte kupovať iba na jednu špeciálnu udalosť. Dokážete ich využiť aj na mnohých večierkoch, a v závislosti od strihu si ich môžete obliecť aj na rôzne formálnejšie príležitosti. Ideálnou voľbou sú napríklad jemné jednofarebné šaty, ktoré sú rezervované, a zároveň veľmi sofistikované. Farebnejšie a odvážnejšie strihy sú vhodné aj na večeru s priateľmi, rodinné oslavy, alebo na bežný romantický večer. Muži len ťažko dokážu odolať upraveným dámam vo večerných šatách. Podľa doplnkov, účesu a make-upu aký zvolíte môžete vyzerať ako romantická nádherná a jemná víla, alebo ako sexy dračica, ktorá má rada veci pod kontrolou.

Dámske spoločenské šaty – vyberte si strih, ktorý zodpovedá vašej postave

Dámske večerné šaty sú často vyrobené z luxusnejších látok, ako je hodváb a satén, a môžu byť doplnené vkusnými doplnkami, ako sú koráliky, čipka, alebo rôzne výšivky. V týchto šatách budete teda zaručene pôsobiť elegantne a štýlovo. Je však potrebné zvoliť si vhodný strih pre vašu postavu, ktorý vám pridá to, čo potrebujete, a zakryje všetko, čo chcete aby zostalo skryté. Dámy pri tele by mali zvoliť vypasovanejšie strihy, ktoré im vyformujú postavu, prípadne staviť na rovné strihy, ktoré zakryjú nedokonalosti. Voľte jedno alebo maximálne dvojfarebné šaty, a buďte obozretné aj v oblasti vzorov. Chudšie dámy zase naopak môžu staviť na okázalé volány, koráliky, perie alebo aj na voľnejšie šaty. Pri určovaní dĺžky šiat je dôležité, aby sa večerné šaty dotýkali zeme, a to minimálne v zadnej dlhšej časti. To je pre spoločenské udalosti, ktoré si žiadajú podobný dress code na pozvánke povinnosťou. Pri kokteilových šatách môžete zvoliť dĺžku podľa vlastného uváženia. Väčšinou je však vhodná dĺžka po kolená, prípadne tesne nad ne.

Dámske spoločenské šaty – Často kladené otázky

Na akú príležitosť si vybrať večerné šaty?

Večerné šaty sú vhodné na príležitosti ako sú plesy, opera, svadby, alebo iné podujatia, ktoré si tento druh oblečenia vyžadujú za pomoci pozvánky.

Ako vyzerajú elegantné večerné šaty?

Elegantné večerné šaty sú väčšinou až po zem dlhé šaty, ktoré sú zdobené rôznymi korálikmi, čipkou, alebo výšivkou. Podľa potreby môžu byť jednoduché alebo okázalé.