Produkty: 807
Zobraziť ID verzie

Dámske kabáty - elegancia a štýl v tradičnom prevedení

Kabáty majú svoj pôvod prevažne v pánskom šatníku. História kabátu je hlboko zakorenená vo vojenskom a námornom prostredí. Kabát existuje už od roku 1800, keď Holanďania nosili na mori prvú jeho variáciu z hrubej vlnenej tkaniny. Tento trend sa postupne rozšíril medzi britské, a neskôr aj americké námorníctvo. Silueta bola pomerne priliehavá, aby zabránila silnému vetru, a rozšírené boky uľahčovali dôstojníkom námorníctva šplhať po lanách na mori. Tento kus oblečenia sa stal v 20-tych rokoch minulého storočia veľmi populárnym aj medzi ženami, ktoré ho začali nosiť  na večere do spoločnosti, a urobili z neho nový fenomén dnešnej doby vyzdvihujúci dámsku eleganciu, ktorý sa hodí takmer na akúkoľvek príležitosť. Popularite sa tešia najmä dámske zimné vlnené kabáty, ktoré príjemne hrejú, no zároveň nie sú hrubé, a tak vyzdvihujú aj dámsku siluetu.

Dámsky kabát – ktorý kabát je vhodný na jar, na jeseň, a ktorý zase na zimu?

Dámske jarné kabáty sú väčšinou o niečo tenšie, ako tie zimné. Sú príjemným prebudením po dlhej zime, ktoré môžeme pozorovať hlavne v oblasti farebnosti a vzorov. Tie narozdiel od tých jesenných a zimných bývajú jemné alebo pastelové. Naopak, pre svoj dámsky jesenný kabát zase môžete zvoliť zemitú paletu farieb. Medzi najpopulárnejšie farby patria béžová, hnedá, čierna, modrá, no i výrazná červená.  Dámske zimné kabáty sú veľmi podobné tým jesenným, avšak sú o niečo hrubšie a teplejšie tak, aby vás udržali v teple i v tej najväčšej víchrici. Dnes sa však už pomaly trendy medzi kabátmi na rôzne sezóny prekrývajú. Váš pastelový kabát si tak môžete pokojne obliecť na jar, na jeseň, i v zime.

Dámsky kabát - ideálna voľba pre akýkoľvek styling

Idete do práce, chystáte sa na prechádzku do parku, alebo premýšľate nad ľahkou športovou aktivitou? Zimný kabát je skvelý pre všetky aktivity i rôzne druhy stylingu. V závislosti od oblasti použitia však možno budete potrebovať rôzne úrovne zateplenia. Niektoré dámske kabáty na zimu sú zateplené a majú vysokú odolnosť voči vode i vetru. Najlepšou voľbou do práce alebo na prechádzku bude zase kašmírový alebo vlnený kabát. Pokojne svoj dámsky zimný kabát skombinujte s vysokými čižmami, alebo s teniskami. Nezáleží dokonca ani na tom, či preferujete šaty, sukne, nohavice, alebo džínsy.

Dámsky kabát – aký strih a štýl je pre vás ten najvhodnejší?

Strih a štýl kabátu sú vždy kľúčom k úspechu. Keď hľadáte kabát, ktorý je pre vás najvhodnejšou voľbou, zamyslite sa nad tým, kam kabát chcete nosiť. Pokiaľ hľadáte kabát do práce a na voľný čas, siahnete pravdepodobne po inom kúsku, ako keď hľadáte kabát na spoločenskú udalosť, ktorý sa má hodiť k dlhej večernej róbe. Štýl kabátu by mal kopírovať váš osobný štýl tak, aby sa hodil k oblečeniu, ktoré už doma máte. Strih sa naopak hodne odvíja od druhu vašej postavy a výšky. Štíhlym dámam napríklad veľmi svedčia voľné oversized kabáty, dámam pri tele zase kabáty s rovným strihom. Klasický kabát s opaskom vám zase nádherne vyformuje postavu, a dodá šmrnc akejkoľvek postave.

Dámske kabáty – Často kladené otázky

Aký kabát vhodný pre dámu s nízkou postavou?

Kľúčová je dĺžka. Ak máte drobnú postavu, v dlhom kabáte by ste sa mohli stratiť. Stavte teda skôr na kratšie strihy do pása, pod zadok, alebo po kolená. Naopak, ak ste vyššia, dlhšie štýly sú pre vás stávkou na istotu.

Ako si vybrať dámsky kabát?

Najskôr popremýšľajte o tom, aký štýl, farba a tvar by najlepšie doplnili váš šatník. Vyskúšajte si kabáty z rôznych látok a strihov aby ste zistili, čo vám vyhovuje, a ktorý typ kabátu vám najlepšie sedí. Pri kúpe kabátu myslite aj na to, že v zime budete oblečenie vrstviť, a tak by malo byť pohodlné obliecť si pod kabát hrubý sveter, alebo vestu. Vyberajte si vždy kabát svojej veľkosti. V prípade, že sa rozhodujete medzi dvomi veľkosťami, siahnite vždy po tej väčšej.