Dámske prechodné kabáty

Produkty: 293
Zobraziť ID verzie

Dámske prechodné kabáty - elegantný kúsok v šatníku každej ženy

Výber ideálneho dámskeho prechodného kabátu berte ako investičný nákup. Kvalitný kúsok vám bude slúžiť roky. V elegantnom kabáte pôsobí každá žena nadčasovo, či už na prechádzke mestom, cestou do práce alebo na večeri s kamoškami.

Ak rada pôsobíte upravene, nepoznáme lepší spôsob, ako kabát v klasickom strihu zo zmesi vlny a kašmíru. Prechodné bundy v podobe ľahkej a objemnej parky sú vhodné skôr na prechádzky alebo zimné športy.

Vždy začnite výberom vhodnej farby kabáta. Farby sú najsilnejšou formou vizuálnej komunikácie, ktorou sa prezentujete ostatným. Odtieň by mal byť komplementárny k vašej pleti. Príliš výrazná farba spôsobí, že si najprv všetci všimnú váš kabát, vás až potom. Naopak svetlé a nevýrazné odtiene môžu podobným dojmom zapôsobiť aj na vašu pleť. Budete vyzerať unavene. Fabry majú obrovskú silu a správny odtieň dokáže urobiť divy.

Náš tip: Béžová farba. Dámsky prechodný kabát v ťavých odtieňoch je pravdepodobne najpraktickejší. Je to farba, ktorá vás prenesie z leta do jesene a zo zimy do jari. Podľa odtieňa vašej pleti si vyberte buď teplý, alebo studený nádych. Správny tón je kľúčom k tomu, aby ste vyzerali sviežo a energicky.

Rovnako dôležitá je aj správna dĺžka kabátu, ktorá zodpovie vášmu životnému štýlu. Ak často dochádzate do práce alebo na služobné cesty, možno pre vás bude praktický krátky kabát. Ľahšie sa oblieka a vyzlieka, čo oceníte v dopravných prostriedkoch. Boj s prebytočnou látkou dlhého kabátu v malom priestore nie je nič moc.

Dámske prechodné kabáty - hrejivé riešenie na chladné jesenné večery

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zohľadniť pri výbere prechodného kabátu pre ženy je životný štýl a pocit chladu. V našom podnebnom pásme býva zima naozaj dlhá. Prakticky ju tu máme takmer pol roka. Výber a investícia do správneho materiálu kabáta má prioritu. Základom je, aby vám bolo dostatočne teplo.

Najlepším materiálom prechodného kabáta je vlna alebo iná (ideálne eticky získaná) zvieracia srsť. V ponuke väčšinou nájdete klasickú vlnu, ktorá je ostrá a tvrdšia, alebo mäkkú a jemnú merino vlnu. Ďalšie vhodné materiály sú kašmír (z kašmírovej kozy), mohér (z angorskej kozy), angora (z angorského králika), ťavia srsť, lama, alpaka, vikuňa a iné.

Elegantné prechodné kabáty na špeciálne príležitosti

Pokiaľ chcete v kabáte pôsobiť elegantne, nájdite si kúsok, ktorý vystihuje tvar vašej postavy, čím zvýrazní vaše krivky. Dámam s plnšími tvarmi pristanú kabáty s vypasovanou alebo áčkovou sukňou. Vyhnite sa kabátom rovného strihu.

Na chvíľku sa ešte vráťme k farbám. Elegantný prechodný kabát by mal byť v neutrálnych odtieňoch, ktoré sa hodí k vášmu šatníku. Preto pri výbere správneho odtieňa vždy myslite aj na to, čo už máte vo svojom šatníku a na aké bežné či špeciálne príležitosti budete prechodný kabát nosiť.

Dámske prechodné kabáty - často kladené otázky

Aký dámsky prechodný kabát si kúpiť?

Prechodný kabát by vás mal chrániť pred nastupujúcim chladom. Preto vyberajte vždy kvalitný materiál, ideálne vlnu s prímesami. Dĺžku voľte podľa životného štýlu (pri cestovaní je lepšie voliť krátky variant). Najlepšia farba je v prápade prechodného kabata vždy neutrálna.

Prechodný kabát - teplý alebo pohodlný?

Investujte do kvalitného prechodného kabátu, ktorý bude aj teplý aj pohodlný. Využijete ho do práce, na večierky, až po víkendové voľnočasové aktivity. Počiatočné vyššie náklady sa tak rozložia medzi roky nosenia vášho obľúbeného kúsku.