Pánska trekingová a outdoorová obuv

Zoradiť
Veľkosť
Cena
Výrobcovia
Farba
Zvršok
Šírka topánky
Štýl
Produkty: 1 093
Zobraziť ID verzie

Trekingové topánky, inak trekingové či turistické čižmy pre náročných mužov

Trekingové topánky boli vyvinuté z horských topánok, ktoré boli používané po celé stáročia na ochranu a podporu nôh pri chôdzi v horách. S nástupom moderných technológií a materiálov sa však začali vyrábať topánky špeciálne určené pre treking a iné outdoorové aktivity. Prvé trekingové topánky boli vyrábané v 70. rokoch 20. storočia a boli založené na konštrukcii horských topánok. Tieto topánky boli zvyčajne vyrobené z kože a mali hrubú gumovú podrážku s veľkým dezénom, ktorá zaisťovala dobrú trakciu na rôznych povrchoch. Väčšina z nich tiež mala vyššiu členkovú oporu, aby chránila nohy a chodidlá pri náročných terénoch.

V priebehu času sa však trekingové topánky vyvinuli a zlepšili výkonnosť a pohodlie. Dnešné topánky na trekking sú vyrobené z rôznych materiálov, vrátane syntetickej kože, textílií a rôznych druhov gumy a peny. Vylepšené technológie a konštrukčné metódy umožnili výrobcom topánok vytvoriť topánky, ktoré sú odolné, pohodlné, ľahké a vodeodolné. V súčasnosti sú pánske trekingové topánky a topánky do hôr vhodné aj pre tých najnáročnejších mužov, pretože sú vyrobené z kvalitných materiálov a zabezpečujú čo najväčšie pohodlie.

Ako vybrať správnu turistické topánky – trekingové alebo turistické čižmy?

Pri výbere turistických topánok - či už trekingových topánok alebo turistických čižiem - je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, aby ste si zvolili topánky, ktoré budú vyhovovať všetkým vašim potrebám. Dôležité je sa zamerať na terén, teda či budú postačujúce nízke pánske trekingové topánky alebo vysoké pánske turistické čižmy. Tie je potrebné prispôsobiť aj z hľadiska typu terénu. Na dlhšiu vzdialenosť je potrebné vyberať čo najviac pohodlné topánky do hôr.

S pohodlím súvisí aj správna veľkosť, ktorá je kľúčová. Turistické topánky odporúčame vyberať aspoň o číslo väčšie. Turistické čižmy vyberajte aj podľa počasia. Pokiaľ sa rozhodnete pre turistiku v zime, daždi alebo snehu, určite zvoľte vodoodolné horské čižmy. Výber súvisí aj od vašich preferencií, teda aký máte štýl.

Aké oblečenie zvoliť k turistickým topánkam na náročnú túru?

Na náročnú túru odporúčame zvoliť oblečenie s funkčnými vrstvami a zamerať na najmä na pohodlie, čo by ste si mali na seba obliecť?

  • funkčné pánske tričko a spodnú bielizeň,
  • vodoodolné oblečenie, ktoré vás udrží v teple a suchu,
  • turistické nohavice z funkčných materiálov,
  • funkčnú bundu - softshellovú alebo hardshellovú pánsku bundu,
  • šiltovku, čiapku, rukavice, slnečné okuliare a batoh.

Aké oblečenie zvoliť k turistickým topánky na nenáročnú túru?

Krátke alebo jednoduché túry si vyžadujú iné oblečenie, než tie náročné turistiky. Na nenáročnú túru odporúčame zvoliť:

  • pohodlné a ľahké nohavice či pánske športové legíny,
  • tričko s krátkym alebo dlhým rukávom, mikinu a napríklad vodoodolnú bundu,
  • zvoľte pohodlné bavlnené vysoké ponožky, aby sa vám nevytvorili pľuzgiere,
  • čiarku, šiltovku a slnečné okuliare či batoh.

Široký výber modelov a veľkostí trekingových topánok na MODIVO.sk

V súčasnosti máte na výber z množstva trekingovových topánok. Na e-shope MODIVO.sk si môžete vybrať turistické topánky podľa značky, veľkostí, ale aj materiálu či dizajnu. Zvoliť môžete pánske trekingové topánky, ale aj outdoroovú obuv či turistické čižmy na chladnejšie obdobie. Či už si vyberiete cenovo dostupnejšie alebo drahšie turistické topánky, určite odporúčame použiť tabuľku veľkostí, ktorá vám pomôže s výberom správnej veľkosti topánok.

Trekingová obuv – často kladené otázky

Aké turistické topánky na zimu?

Na zimu zvoľte turistické topánky, ktoré budú zvnútra zateplené a dostatočne teplé. Odporúčame tiež zvoliť obuv, ktorá poskytuje dobrú trakciu a stabilitu aj na klzkom a zasneženom povrchu. Topánky by mali byť pevné, s dostatočne silnou podrážkou a z vodoodolného materiálu. Najlepšie sú turistické topánky s membránou Gore-Tex.

Čo sú to trekingové topánky?

Topánky na trekking sú určené na turistiku v náročnejšom teréne. Ide o špeciálne navrhnuté topánky, ktoré majú pevnú podrážku s výrazným dezénom. Topánky poskytujú bezpečie, odolnosť aj na nerovnom povrchu a chránia nohy po celý čas v teple a suchu vďaka použitým materiálom. Trekingové topánky sa vyrábajú v rôznych variantoch, od ľahkých až po ťažšie topánky, ktoré sú určené pre extrémne podmienky v horách.