Dámske ľahké bundy

Produkty: 829
Zobraziť ID verzie

Ľahké dámske bundy – ideálny kúsok do vášho šatníka

Je leto, a zároveň je ideálny čas nájsť tú najlepšiu letnú bundu, ktorá vás prevedie cez slnečné dni a chladné večery. Terasy sú otvorené, grilovačky sú zahájené a odložené svadby sú teraz opäť na programe. Obliekanie na tieto príležitosti sa však ľahšie povie, ako realizuje – môže byť zložité orientovať sa v obliekaní podľa počasia, aj preto sa vám rozhodne zíde ľahká dámska bunda, ktorá vás v prípade nepríjemného letného dažďa, vetra alebo len večerného ochladenia podrží. Tieto bundy sú trendové, ľahké a ľahko sa vrstvia. Navyše, môžete ich nosiť od jari až do konca septembra. Jednou z búnd, ktorú si určite zamilujete je bunda vo vojenskom štýle. Úlohou týchto ľahkých búnd je primárne funkčnosť. Aj preto vojenské bundy nájdete najmä v neutrálnych farbách a zvyčajne sú prešpikované vreckami. Sú minimalistické ale veľmi štýlové. Vyhnite sa zdobeným epoletám alebo gravírovaným gombíkom, pretože kľúčom k tomuto trendu je skôr funkčnosť ako zbytočnosť. Ak však skrátené spodné lemy nie sú pre vás príťažlivé a nadrozmerné strihy zase pôsobia príliš uvoľnene, siahnite po bunde, ktorá má v strede gumu a definuje pás – tento strih je nielen lichotivý, ale je to dokonalá rovnováha medzi elegantným a ležérnym štýlom. Je tu ale ešte jedna bunda. Ak vo vašom šatníku ešte nemáte džínsovú bundu, je najvyšší čas to zmeniť. Táto bunda, ktorú v 50-tych a 60-tych rokoch milovali osobnosti ako Marilyn Monroe a Brigitte Bardot, nikdy nevyšla z módy. A tak skoro ani nevyjde. Ak vás tradičné modré iterácie nelákajú, skúste jednofarebnú ružovú, žltú alebo bielu verziu, prípadne zvoľte nadrozmerný alebo inak zaujímavý strih. Najlepšie na tom je, že ak si džínsovú bundu kúpite teraz, vydrží vám roky – látka sa každým praním a nosením ešte zlepší.

Ľahká bunda odolná proti dažďu – to je to, čo potrebujete

Trenčkot sme zaradili na prvé miesto v poradovníku letných ľahkých búnd. Je základom šatníka, ktorý potrebuje každá žena bez ohľadu na vek. Tento všestranný kúsok, ktorý sa ľahko oblieka i nosí, je často aj odolný voči dažďu, a je tak skvelou prechodnou bundou. Hoci klasické béžové štýly sú najviac nadčasové, v módnom svete nájdete aj rôzne zaujímavé farebné variácie. Ak teda máte chuť experimentovať, prečo neskúsiť ľahký baby blue kabát alebo výrazný kúsok s kvetinovou potlačou? Rovnako vám poslúžia aj staré dobré anoraky s kapucňou, ktoré určite nemusia byť nevkusné. Vďaka vzostupu atletických a úžitkových trendov idú móda a funkčnosť opäť ruka v ruke. Dizajnéri experimentovali s týmto druhom kabátu a vytvorili niečo o trochu štýlovejšie a dospelejšie. Aj preto sa nebojte skombinovať ho s džínsami a teniskami, alebo s nohavicami a oxfordkami.

Ľahká dámska zimná bunda – ako stvorená na zimné rande

Prešívaná bunda je podobne ako hrubý prešívaný kabát ďalším trendom, ktorý sa objavil počas pandémie – pravdepodobne aj v dôsledku toho, že všetci viac chodia peši a užívajú si okolie a prírodu. Predtým, ako tento vzhľad odmietnete ako príliš krajinársky, zastavte sa na chvíľu a pozrite sa na trend roku 2022. Tradičné tvary sa stali minimalistickými. Táto bunda je ideálna, pretože je teplá a zároveň veľmi ľahká, takže ju môžete ľahko doplniť ďalšími vrstvami alebo si ju obliecť sólo na vaše midi šaty. Vytvoríte tak ideálny outfit do práce, ale tiež napríklad na zimné rande. Ak stále neviete, či je pre vás klasická prešívaná bunda vhodná, siahnite po prešívanej bomber bunde alebo po odvážnej kvetinovej variante.

Dámske ľahké bundy – Často kladené otázky

Kedy nosiť ľahkú dámsku bundu?

Ľahkú dámsku bundu môžete nosiť kedykoľvek a kamkoľvek. Je skvelá na všetky ročné obdobia a dokážete ju skombinovať k nohaviciam, džínsom i k šatám.

Môže byť ľahká bunda teplá?

Aj ľahká bunda môže byť teplá. Ľahké dámske prešívané bundy sú vystlané teplým materiálom, ktorý vás udrží v pohodlí aj počas chladnejších dní.